avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1042 soluții astăzi
Forum Activitate sapphy21

Activitate sapphy21

Răspuns la discuția Presedinte de bloc
asa cum am mai mentionat, nu suntem in relatii prea bune, si nu vad de ce sa pastreze acte doar pentru a completa o carte de imobil. asa cum ati spus, le pot prezenta doar.
multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția Presedinte de bloc
dar pentru asta e chiar necesar sa pastreze aceste copii? nu pot pur si simplu sa ii arat contractul pentru cartea de imobil? tin sa mentionez ca nu suntem in relatii prea stralucite, si nu am incredere sa las pe mana lui copii dupa contractul casei si buletin, acte ce sunt personale si private.exista o lege care ma obliga sa i le dau?
buna ziua

sunt chirias la stat , si din 5 in 5 ani se face prelungire de contract. Pentru a face aceasta prelungire am nevoie de niste acte printre care si de o adeverinta din partea asociatiei de bloc cum ca sunt la zi cu plata intretinerii , semnata si stampilata de administrator si presedinte.
Problema este ca, presedintele de bloc mi-a semnat adeverinta, cu conditia sa ii duc contractul de inchiriere in copie si buletin la fel.
Are dreptul sa imi ceara aceste documente ? sa le pastreze? exista vreo lege care ii permite sa imi solicite asta? :(