avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1731 soluții astăzi
Forum Activitate alinni

Activitate alinni

Răspuns la discuția Ttitlu de proprietate
va multumesc tuturor pt ajutor
Răspuns la discuția Ttitlu de proprietate
in 1978 cica sotul meu a facut o hartie de mana prin care a primit niste bani in schimbul renuntarii la dreptul meu de mostenire.sotul e decedat din 84.platitor de taxe acum la primarie e cumnatul.fiul cumnatului a lucrat la primaria de care apartine pamantul asta ca o paranteza:)in 1995 s-a facut mostenirea si la fiecare frate i-a revenit 2 hectare de pamant.numai ca al meu acum apartine cumnatului.cat de corect e aceasca schimbare de proprietar si cum poate fi combatuta,?exista vreo solutie in acest sens?
Răspuns la discuția Ttitlu de proprietate
in 1995 s-a facut dezbaterea succesorala..pana in 90 a fost la stat la C.A.P
Răspuns la discuția Ttitlu de proprietate
nu.nu am platit nici un ban impozit pentru ca dupa decizia tribunalului in care se decidea mostenirea aferenta fiecaruia, pamantul a fost trecut fraudulos in posesia cumnatului.
in 1995 am dezbatut o mostenire din care m-am ales cu 2 hectare padure.fiind prea mare distanta si eu avand f multi ani:) nu m-am dus cativa ani sa vad ce s-a intamplat cu terenul meu.cand am fost sa-l vad era trecut pe numele unui cumnat de-l meu in baza unei declaratii scrisa de mana intre cumnat si sotul meu facuta in 1978 prin care sotul meu vindea partea mea de mostenire.mai pot face ceva in prinvinta recuperarii acestui pamant.pamantul era la stat atunci.va multumesc pentru ajutor