avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Activitate pfeista

Activitate pfeista

rog a fi corectata sau aprobata dupa urmatoarea postare lucru care sa duca la ajutor.
Sunt as med generalist meserie liberala adica PFI,obtinut desi la adminitratie financiara cand am intrebat PFI =PFA mi s-a spus ca este acelasi lucru,eu cu PFA in cap ca asa imi cereau de unde mi-am facut contract de colaborare in baza caruia
la adm Financiara am obtinut un CIF pe care scrie doar numele meu cnp si sediul social pe adresa unde colaborez deoarece conform legii pot face asta pt ca sunt meserie liberala si pot avea sediul unde imi desfasor activitatea principala pana aici sper ca ati inteles pt ca acu urmeaza ce vreau sa aflu mai exact.......dupa obtinerea CIF ma duc sa fac stampila cu CIF-ul dupa mine si eu cu PFA PFA in cap ca asa imi tot ziceau angajatorii cand m-a intrebat ala ce scrie pe stampila i-am zis PFA si numele cu ciful asa toate bune si frumoase pt acum eu conf actelor as fi PFI dar m-am stampilat pe facturier si acte PFA,nimeni nu m-a tras de urechi sa ma sesizez ,
Exista vreo metoda legala de a mi schimba stampila pt ca ,cauciucul il schimb cu PFI dar actele semnate cu stampila veche ce fac cu ele ca sa fiu in regula
Discuție Ghidare
mi-am facut cont in speranta ca pot fi ajutata dar cred ca nu am procedat corect sau pentru intrebarile mele nu exista experti inregistrati aici,zic si eu.
Trebuie sa procedez altfel decat am facut-o conform indicatiilor site.