avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate Gutzik

Activitate Gutzik

Exact la fel sunt si eu acuzat de o fata ca am lovito pe o trecere de pietoni. In seara zilei de 24 inuarie am fost aprit de 2 fete sa le duc la spital ca cica una din ele a cazut pe gheata. La spital au declarat ca a alunecat pe gheata iar in urma unei radiografii s-a constat ca nu avea nimic. Culmea e ca am duso acasa pe picioarele ei. Dupa 3 luni primesc citatie de la politie ca mi s-a deschis dosar de vatamare din culpa. in declaratie scrie ca s-ar fi intamplat pe 24 ianuarie iar plangerea e facuta pe 5 februarie. La dosar s-au adaugat alte constatari de la un alt doctor ca ar avea piciorul rupt si ca ar fi avut nevoie de 45 de zile de repaus. Din aceea seara eu nu am mai vb cu aceea fata, si brusc dosarpenal. Am dovada de la arhiva spitalului cu declaratia ei din aceea seara si cu verdictul medicului. Ma ajuta cu ceva ?
Buna Ziua. Sunt acuzat de un accident pe care nu l-am comis. Pe scurt: in data de 24 ianuarie am dus 2 fete la spital, una acuzand dureri la un picior, mi-a zis ca a alunecat pe gheata. La spital a declarat ca a alunecat pe gheta de pe o bordura. In urma unei radiografii s-a constat ca nu are nimic si i s-a prescris niste calmante si o fasa elastica. In joia mare, inainte de paste, am gasit o citatie in usa ca sunt chemat la politie in legatura cu un accident. Mi s-a comunicat ca mi s-a deschis dosar de vatamare corporala in urma unui accident rutier. Fata a declarat ca pe 24 ianuarie am lovito pe o trecere de pietoni. Plangerea este facuta pe data de 5 februarie. A adus la dosar alte investigatii ca ar avea piciorul rupt, fractura de tibie externa, menisc rupt, ceea ce mi se pare incredibil. Aceea foaie cu declaratia si cu investigarea doctorului in urma radiografiei , ca nu are nimic ci o simpla contuzie se afla la arhiva spitalului. Din acel moment de cand am fost chemat la politie, mi s-a dat doar o simpla dovada fara drept de circulatie. Mi s-a dat doar un nr de dosar si atat. Ce pot sa fac in continoare? Eu sincer nu am lovito si nii nu o cunoste-am pana in acea seara. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. in actele depuse de aceea fata mai scrie ca are nevoie de 45 zile de repaus sau spitalizare, nu mai tin minte exact, dar faza e ca exista foaie la spital in care in urma radiografiei este precizat de doctor ca nu are nimic, si culmea e ca am duso apoi acasa pe picioarele ei. Eu am un martor, ea are tot un martor. Iar daca se constata de prima oara la spital ca ar fi avut piciorul rupt nu ramanea la spital si se chema politia de atunci ?