avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Activitate mocupetre

Activitate mocupetre

va multumesc pentru raspunsurile date.voi consulta un avocat si voi inainta cazul meu in instanta, doar asa sper sa pot rezolva ceva fara sa imi afectez copilul
copilul are 6 ani.e plecat de 9 luni.in acest timp am tinut legatura cu el doar telefonic.ultima data cand am vorbit cu el a fost acum o luna. si era bine.dupa aceea am incercat sa mai sun dar numarul e deconectat de la retea.probabil ca mamei nu i-au placut insistentele mele de a-mi aduce copilul in tara.imi zicea ca nu pot face nimic in privinta asta pentru ca nu se mai cere acordul tatalui la parasirea frontierei a minorului.
copilul nu e la scoala acolo iar mama nu stiu ce ocupatie are acolo
buna ziua.sunt divortat si impreuna cu fosta nevasta avem un copil.la divort custodia copilului ia fost incredintata ei.in hotararea definitiva si irevocabila nu au fost mentionate zile de vizita si in privinta asta ne_am inteles intr_e noi ca sa imi pot vedea copilul.in urma cu 9 luni ea sa hotarat sa plece cu copilul minor,in strainatate in vizita la sora ei.mi_am dat acordul pe o perioada de 6 luni intr_o procura la un notar public .acum perioada a fost cu mult depasita iar de 1 luna nu mai stiu nimic de copilul meu.mentionez ca platesc pensie de intretinere. si mi s_a spus ca nu pot face nimic sa imi pot aduce copilul in tara.ce pot face? va multumesc