avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate cameliatanase

Activitate cameliatanase

buna ziua! sunt noua aici..am mare nevoie de un sfat de la dvs..am cumparat o masina (alfa romeo)..vanzatorul mi-a spus ca e euro 4 (desi in cartea masini scrie e3) ca avea plaketa verde in geam,si cik cele e4 primesc bulina verde,cele e3 primea bulina galbena s.a.m.d..ok..masina m-a costat 1.700 euro..crezand ca intradevar este e4,am cumparat-o(gandinduma ca taxa este de 300 euro.).ziua urmatoare am mers la rar,i-am facut cartea si e teapa cu bulina verde ,ca masina este e3..am mers la anaf si am aflat ca taxa este de 1600 de euro..l-am sunat spunandu-i ce este cu masina,el raspunzandu-mi ca "nu are cum,am mai vandut masini asa"..el defapt si-a cumparat acea plaketa verde,in valoare de 5 euro,pentru a putea circula in anumite zone ale germaniei si m-a pacalit ca este eliberata de cei de acolo pentru ca masina chiar daca scrie e3 este e4..vreau sa ma sfatuiti si sa ma invatati ce am de facut in acest sens,pentru ca mi-am dat seama ca am fost inselata de individ..cum il pot trage la raspundere pentru asta? am vreo sansa sa-mi recuperez banii? astept raspunsul dvs!!! cu respect,camelia!