avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1320 soluții astăzi
Forum Activitate panzy

Activitate panzy

Răspuns la discuția Poprire salar
am doar un contract de credit cu o semnatura care seama si nu seamana cu a mea si o copie dupa buletin...in rest nu stiu pentru ce s-a facut creditul, ce s-a cumparat cu el, daca s-a platit vreo rata sau nu si unde si de catre cine...
avocatul imi spunea ca pe langa invocarea prescriptiei trebuie sa mai adauge si o plangere penala...l-am rugat frumos sa ceara un scadentar, etc mi-a spus ca nu poate cere pentru ca nu va primi nimic, adica eos ksi nu este obligat sa dea datele astea....
e ciudat ca este un credit facut in iunie 2006, pe 5 ani, fara girant fara nimic in valoare de 2600 ron...eu nu am avut intreruperi pe cartea de munca, nu am fost in strainatate, am avut aceeasi adresa de domiciliu timp de 6 ani si nu s-a intamplat absolut nimic si acum ...
doamne, in ce tara traim!
nu stiu sa am datorii pe la vreo banca sau alte institutii, nu e normal sa nu pot sa am acces la documentele "semnate" de mine si cu atat mai mult nu e normal sa platesc si sa nu stiu ce...
apelez la parerile d-voastra pentru ca sincer, nu stiu de unde s-a apuc :)
multumesc!
Răspuns la discuția Poprire salar
am reusit prin intermediul unui avocat sa intru in posesia contractului, problema este ca totul e in copie, nu are desfasurator de rate sa vad daca si cate rate s-au platit si cand.
avocatul imi spune ca el crede ca s-a prescris doar ca nu avem cum sa fim siguri...si ca la contestatie pe langa prescriere ar mai trebui ceva adaugat...
sa schimb avocatul? cum sa intru in posesia dosarului de credit pana nu expira cele 15 zile pana cand pot depune contestatie?
si nu este atasata nicaieri nici o notificare cum ca eu sau parintii mei de la adresa de domiciliu am fost intiintati despre neplata si intarzieri...va rog niste sfaturi
multumesc!
Răspuns la discuția Poprire salar
multumesc mult pentru ajutor!
Răspuns la discuția Poprire salar
multumesc mult de tot. singura solutie e sa ma consult cu un avocat pentru ca nu cunosc termenii si ce se poate face in cazul acesta, din cate am inteles indiferent daca ii dau in judecata sau nu porirea pe salar va exista pana la solutionare.
Răspuns la discuția Poprire salar
buna, va multumesc pentru raspuns. si " contractul de credit" de unde il obtin?
Discuție Poprire salar
buna,
mi s-a pus azi poprire pe salar din cauza unui presupus credit de consum ce l-as fi facut la cetelem in 2007. maine ma duc la executor pentru a cere documentele in baza carora s-a facut poprirea. imi puteti spune exact ce trebuie sa cer, sau mai degraba ce ar trebui sa contina un dosar din asta? ce documente?