Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire salar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire salar

buna,
mi s-a pus azi poprire pe salar din cauza unui presupus credit de consum ce l-as fi facut la cetelem in 2007. maine ma duc la executor pentru a cere documentele in baza carora s-a facut poprirea. imi puteti spune exact ce trebuie sa cer, sau mai degraba ce ar trebui sa contina un dosar din asta? ce documente?

Titlu executoriu, incheierea prin care instanta da incuviintare pt executare..
Puteti face contestatie la executare invocand prescriptia.
buna, va multumesc pentru raspuns. si " contractul de credit" de unde il obtin?
Un exemplar e la executor ca ala e titlul executoriu.
Sa nu mai zicem ca si dvs ar fi trebuit sa aveti unul.
multumesc mult de tot. singura solutie e sa ma consult cu un avocat pentru ca nu cunosc termenii si ce se poate face in cazul acesta, din cate am inteles indiferent daca ii dau in judecata sau nu porirea pe salar va exista pana la solutionare.
Cereti si suspendarea executarii odata cu contestatia.
Pt depunerea contestatiei aveti termen 15 zile s-o depuneti la instanta care a incuviintat executarea.