avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Activitate Elenia1234

Activitate Elenia1234

Buna ziua,
As dori sa stiu ce trebuie sa fac in urmatoarea situatie:in 24 oct. 2003,am deschis proces de partaj pe un imobil achizitionat prin credit bancar.In urma procesului s-a hotarat ca una din parti(el)sa primeasca imobilul si sa plateasca o sulta de 50 mil vechi ca sulta(suma stabilita in urma evaluarii imobilului la acea data).Aceasta s-a consfintit printr-o tranzactie ,urmand ca plata sa se faca pana la 01.ian.2004.Nu s-a hotarat nimic despre modul de plata al ratelor,fiind de la sine inteles ca cel care primea imobilul sa plateasca si ratele.Sulta nu a fost platita,motivand ca nu are banii si sa-l aman.L-am mai sunat de cateva ori si a refuzat sa plateasca.Din lipsa de bani si datoorita unor probleme personale nu am mai continuatMai mult,dupa cativa ani am aflat ca acel credit era pe numele meu si nu s-a specificat nimic in hotarare despre asta,ulterior refinantand ce a mai ramas din el(asa mi-a propus banca).Vreau sa stiu daca pot sa-mi recuperez banii,sau ce pot face in aceasta situatie?Multumesc