avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1314 soluții astăzi
Forum Activitate bogdanberbece

Activitate bogdanberbece

Va multumesc pentru raspuns. Factura pe toata suma nu am primit, iar ca si atestat as sanatatii, am primit doar certificatul sau in care era trecut vaccinul facut, insa nu ceva sa ma asigura ca e complet sanatos.Am dat mail de protectia consumatorului dar au spus ca nu tine de ei ci de Directia sanitar veterinara, iar partea cu factura de Directia regionala antifrauda
Acum ceva timp am cumparat de la un Srl un caine de 8 saptamani, intamplarea a facut ca numai dupa 1 luna jumatate animalul sa imi moara, de o boala foarte grava, medicii spunandu-mi ca e foarte posibil sa fi venit de la crescatori asa. Intrebarea mea este: Cand l-am cumparat am achitat 200 lei acont pe care am primit factura. Cand mi-a fost livrat, am dat diferenta pana la 350 euro insa nu am mai primit nimic. Au spus ca o vor trimite pe mail. Apoi cand i-am recautat mi-au trimis urmatorul mesaj: Contractul explica inclusiv modalitatea de facturare ( pagina 3 ) . Conform noului Cod de Procedura Fiscala este reglementata activitatea de comision, iar contractul semnat intre firma si client este tocmai un astfel de contract . Ne parvine asadar noua comisionul, facturabil , iar pretul catelului – restul sumei - crescatorului de drept conform documentului cu cuantumul exact semnat la predarea catelului. As vrea sa stiu va rog daca este intradevar asa si noi nu mai trebuia sa primim nici un fel de factura. Va multumesc frumos, o zi buna.