avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Activitate madamady

Activitate madamady

Buna ziua! Multumesc frumos de raspuns! Noua nu ne-a facut niciodata viza, doar am semnat un formular cum ca stam in camin pe acel an. Am fost astazi din nou si mi-a spus sa nu mai cer nimanui viza,pentru ca daca vreau eu viza, sa ma duc sa imi fac. Cu o mica atentie din partea mea, mi-a pus o stampila pe cererea de precazare ,si mi-a fost acceptata asa de la celalalt camin. In viziunea administratorului nou trebuia sa dovedesc ca am mai stat cu un an inainte in camin.

Multumesc din suflet
Buna ziua! Multumesc de mesaj. Din pacate nu imi accepta dosarul de precazare la noul camin, pentru ca nu pot justifica unde am stat cu un an inainte. Nu inteleg. Da,caminele apartin aceleiasi facultati. Eu am contractul de inchiriere, chitantele pe fiecare luna platita,nu stiu cum pot arata ca am locuit acolo. Administratorul de la caminul vechi mi-a spus ca e vina mea ca nu am cerut actele si ca nu am ce face. Nu stiu cum sa rezolv asta.
Buna ziua! Acum termin anul II de facultate. Stau in camin de la inceputul scolii. In primul an de facultate am primit un formular pe care doar l-am semnat, ca sa stam legal in camin (pentru flotant),dar nu am primit nicio viza pe buletin. In anul II nu am mai primit astfel de formulare. Acum am nevoie sa imi fac precazare la un camin mai bun si mi-a cerut viza de flotant de la caminul anterior. Am mers la administrator si mi-a spus ca nu are sa imi dea,pentru ca nu am mai completat pe anul II. As dori sa stiu daca e total vina mea, pentru ca eu nu am mai bagat de seama. Este de vina administratorul pentru ca nu s-a interesat daca studentii stau legal? Multumesc!