avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Activitate helene22

Activitate helene22

Răspuns la discuția Admitere Barou 2015
Buna tuturor...cum merge invatatul? Vad ca lumea nu este deloc activa aici spre deosebire de anul trecut..v ati mutat in alta parte?:)
Răspuns la discuția Admitere SNG 2015
Am inteles....va multumesc pentru informatii ! Examenul de barou cel mai sigur va fi tot in septembrie..cel putin asa a fost organizat in ultimii doi ani
Răspuns la discuția Admitere SNG 2015
Dar daca particip la examenul SNG si presupunem ca as lua examenul, sunt obligata ca apoi sa merg la cursurile de la scoala pt grefieri? sau ma pot retrage...?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2015
Buna tuturor !! Am si eu o intrebare referitoare la examenul de admitere...este primul an cand o sa incerc la SNG dar in acelasi timp as dori sa dau si la barou, examen care cel mai probabil se va da in toamna..pot participa la ambele examene?? Am aceasta nelamurire deoarece am inteles ca la SNG ar fi vorba despre incheierea unui contract..ma poate lamuri cineva? Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Multumesc pentru lamurire!
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Buna tuturor ! Am si eu o intrebare referitor la OEPA...cei care citesc din cartea Doamnei Ligia Catuna cu siguranta au observat ca la tema " Relatiile dintre avocat si client " este dezbatut si contractul de asistenta juridica..trebuie invatat si acela?
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Asemenea tie si eu am pus aceasta intrebare...conform tematicii nu intra pentru examen..eu asa zic :)
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
oki..am inteles..multumesc pentru raspuns :)
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
Madalina...la procedura penala si civila ce carti ai citit?
Răspuns la discuția Admitere barou 2014
buna..referitor la masurile de siguranta avem strict art. 107, 108 si 112. Confiscarea extinsa nu intra in tematica...aceasta este masura de siguranta distincta fata de confiscarea speciala si prevazuta de art. 112'1, iar daca te uiti cu atentie tematia face referire doar la art 112 si scrie in paranteza k e vb de confiscarea speciala. Deci te rezumi doar la cele 3 articole :)