Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou 2015
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou 2015

Saluatre,

Pentru ca doar ce ne-am "jucat" sansa pentru examenul de anul acesta, si pentru ca unii dintre noi ( cei 91% ) au picat, in cazul in care ne mai dorim sa sustinem acest examen, putem discuta divesre aspecte de aici incolo.

In speranta unei organizari mai bune, eventual organizare facuta de alta institutie, sa ne dam cu presupusul despre urmatorul examen.

Momentan nu există altă instituție care să aibă competența de a organiza examenele de admitere în profesia de avocat. Să nu ne facem iluzii degeaba. Atâta timp cât vom sta cu mâinile în sân, an de an se vor repeta aceleași stupide subiecte elaborate cu dedicație pentru viitorii candidați de către incompetenții cunoscuți deja.
Bună tuturor, întrucât în 2015 voi susține și eu acest examen, mă alătur discuției. Celor care au mai dat le spun să nu se descurajeze și curaj să se mai apuce (încă o dată) de învățat chiar dacă au fost dezamăgiți, iar celor care nu au mai dat muuultă răbdare și ambiție să treacă prin toată materia. Succes nouă, tuturor!!!
conventiile privind suspendarea partajului

a.nu exista
b.nu pot fi incheiate pt o perioada mai mare de 5 ani
c.in cazul imobilelor ,conventiile tr incheiate in forma scrisa

Răspunsul este B

iuli_c a scris:

conventiile privind suspendarea partajului

a.nu exista
b.nu pot fi incheiate pt o perioada mai mare de 5 ani
c.in cazul imobilelor ,conventiile tr incheiate in forma scrisa

Cum va planificati sa invatati? O fi tot grila?