avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate laurentiuceciu

Activitate laurentiuceciu

Răspuns la discuția Mostenire
nu ai inteles nimic ..el a plecat acum 20 de ani din satul acela ...el vrea sa isi ia avere de acolo nu eu, eu doar mam interasat sa stim ce acte ne trebuie ..dupa moarte lu taso el a plecat din satul acela. Casa a donato la o femeie ca el era cu munca aici in alexandria nu ave cine sa aiba grija de ea si pe vreme aceia nu puteai ave 2 propietati..In schimb pamanturile au raman ale lui dar nu are acte ce trebuie sa fac el nu eu asta ma intereseaza .....
Răspuns la discuția Mostenire
dac mai am sanse sa mai recuperez ceva de acolo dupa atata timp?
Răspuns la discuția Mostenire
este bunicul meu din parte tatalui meu bun. bunicul traieste si acum are 85 de ani el a mai avut 2 frati care au murit...el e singurul mostenitor de acolo ..
Discuție Mostenire
Am si eu o intrebare catre dumneavoastra.Locuiesc in Alexandria Jud Teleorman bunicul meu este din Prunisor sat Arvatesti, ele este plecat din sat de 20 de ani a mostenit o casa pe care a donat-o unei femei care a avut grija de el si fratii lui ..Au mai mostenit 4 hectare de padure si 30 de pogoane de pamant ..asta de 20 de ani nu are nici un act , actele sunt la primarie in sat presupun..ce pot face in situatia asta imi puteti da un sfat nu mam interesat niciodata de pamantul acesta astept raspunsul dumneavoastra .. va multumesc astept un raspuns ca sunteti cel mai in masura sa intreb ...