avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1963 soluții astăzi
Forum Activitate cristinamaf

Activitate cristinamaf

As vrea sa fac public video-ul, dar doar daca nu exista repercursiuni legale ptr cel care publica( si anume detinatorul magazinului). Cred ca prin astfel de mijloace, hotii se vor gandi de 2 ori inainte sa fure dintr-un magazin( ma refer strict la cazul meu) dotat cu echipamente de supraveghere video.

Prin publicarea acestor materiale sper sa descurajez aceste practici( macar pentru magazinul la care fac referire).

Clienta a fost identificata. Imaginiile video sunt clare si au fost prezentate politiei. Urmeaza sa iau hotararea daca depun sau nu plangere. Prejudiciul nu este mare, dar am dori sa descurajam aceste practici. Din cate stiu i se va aplica doar o amenda.
Buna ziua. In incinta unui magazin a fost surprinsa o domnisoara care a furat un produs aflat pe raft. Magazinul este supravegheat video. Exista vreo lege care sa il impiedice pe detinatorul magazinului, sa faca publice imaginiile video care o prezinta pe domnisoara cum pune produsul in geanta si iese din magazin fara a-l plati? Multumesc.