avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Activitate luscinia1987

Activitate luscinia1987

Discuție prenatalul
buna ziua...mentionez ca pe data de 15 mai am intrat in concediu prenatal....suntem deja in data de 26 iunie iar eu nu am primit nici un ban...am sunat la munca si imi tot zice ca nu au depus actele,ca sa mai astept si alte asemenea motive...e normal asa ceva?unde trebuie sa ma adresez?
Eu voi intra in concediu de crestere a copilului,dar sotul meu are o amenda data la circulatie pe care nu a achitat-o,din cate stiu daca ai chitante neplatite la fisc este posibil sa nu primesti indemnizatia pana ce nu sunt achitate,vroiam sa stiu daca amenda sotului o sa fie o problema ptr dosarul meu de indemnizatie......
stam in chirie la o persoana fizica si avem contract cu acesta,dar obligandu-ne sa platim noi impozitul la contractul de inchiriere ...ce putem face in privinta aceasta?mentionez ca am platit si suntem la zi dar nu mai vrem sa platim iar, daca innoim contractul...
am intrat in prenatal pe 16 mai, salariul meu brut este de 840 lei....cum se calculeaza banii pentru prenatal si mai apoi banii ptr cresterea copilului pana la 2 ani?