Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Proprietarul ne obliga sa platim impozitul
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Proprietarul ne obliga sa platim impozitul

stam in chirie la o persoana fizica si avem contract cu acesta,dar obligandu-ne sa platim noi impozitul la contractul de inchiriere ...ce putem face in privinta aceasta?mentionez ca am platit si suntem la zi dar nu mai vrem sa platim iar, daca innoim contractul...
Interesati-va eventual la Primaria de sector si probabil veti afla ca proprietarul este obligat sa-si plateasca taxele si impozitele pentru detinerea bunurilor sale.
Legal proprietarului imobilului ii revine obligatia achitarii obligatiilor aferent imobil
Daca insa ,prin contractul de locatiune ati negociat si v-ati asumat aceasta responsabilitate,rezulta ca fie achitati impozitul,fie solicitati modificarea contractului de locatiune cu incheierea de act aditional