avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Activitate capricorn222

Activitate capricorn222

Detin date importante despre un hot de apartamente/magazine. A furat aproximativ 200 000 euro. Nu sunt sifon dar ma gandesc mereu la oamenii care au fost pradati. Poate au muncit ani intregi pt. respectiva suma de bani. Evident, nu vreau sa ma risc, sa fiu martor...dar... stiu date relevante gen a cheltuit la nightclubul de 5000 euro, sau i-a oferit unei fete minore un Iphone sa se culce el, bla bla bla... adica cam 20 de martori care pot afirma ca avea bani cu galeata. Cunosc exact de unde a furat, cum a actionat, si pe ce "fufe" si-a stricat banii. O fata a primit chiar ceva aur dintr-o casa.

Pot sa trimit simplu la parchet si sa zic in atentia procurorului POP? Va primi el sau respectiva scrisoare va fi distrusa fara a fi citita? va dati seama ca nu pot sa o trimit ca recomandata... am sa-mi iau o haine cu gluga si am s-o pun de la ceva oficiu postal...

o pun vinerea, sa ajunga pe luni ? sa o trimit catre germania si sa pun la expeditor adresa parchetul bucuresti, sectorul X ? camerele video am inteles ca inregistreaza maxim 2-3 zile?

Dupa cum am zis, nu sunt sifon dar ma gandesc mereu la respectivele victime. Cineva a ramas fara banii de apartament.. l-a vandut pt.ca vroia sa se muta in provincie la o casa...

stiu cine ii este procuror de caz pt. ca respectivul este cercetat pt. un furt de marfa de aproximativ 25 000 dintr-un magazin .... e in stare de libertate. E un pic nebun a mai fost inchis 8 ani pt. tentativa de omor asupra unui avocat...