avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate marcela_solomon

Activitate marcela_solomon

Buna ziua!Ma numesc Marcela Solomon si apelez la dumneavoastra cu speranta ca ma puteti ajuta!
Sunt divortata de fostul meu sot de anul trecut(2015),dar locuim in aceeasi casa...casa fiind proprietate comuna,achizitionata in timpul anilor de casnicie!In anul 2007 s-a facut un credit de 40.000 franci..in urma caruia sotul si-a luat masina..ipotecand casa...creditul e pana in 2027...Acum ar vrea sa bage de partaj...problema mea care e?
Desi locuind in aceeasi casa...el a schimbat yala si nu imi da cheie....sunt nevoita sa plec dimineata inaintea lui la serviciu si seara sa vin dupa ce ajunge el acasa!In weekend el pleaca la tara,iar eu sunt nevoita sa merg sa dorm la mama sau la prieteni!Ma intereseaza cum as putea intra in posesia unei chei de la locuinta si ce ar trebui sa fac!??
Astept un raspuns de la duumneavoastra,daca ma puteti ajuta!


Va multumesc!!O zi frumoasa!



Daca se poate si o recomandare despre un avocat bun din Galati,care m-ar putea ajuta in problema partajulu!
buna ziua...cum se procedeaza si ce solutii sunt pentru divort si partaj:
suntem casatoriti din 2003,apartamentul s-a cumparat in 2004 si este pe numele ambilor soti;apartamentul a fost cumparat cu o parte din bani in mana si un credit de 7000 euro(in 2007 creditul fiind achitat)
tot in 2007,sotul a facut un alt credit pentru nevoi personale(in urma caruia si-a achizitionat o masina,pe care anul trecut a vandut-o),si a girat cu apartamentul....in contractul de ipoteca ...sunt codebitor...(creditul este pe 25 de ani)
se poate face partaj,care sunt conditiile,ce sanse sunt,cum se procedeaza?
astept un raspuns....va multumesc!!