avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate BicaGeorge

Activitate BicaGeorge

Răspuns la discuția Indisponibilizare autovehicul
Vad ca nu a mai raspuns nimeni. Cel de la care am cumparat-o cu 3 ani in urma imi e prieten. Nu se pune problema sa-l dau in judecata. Nu am sanse sa castig daca dau R.A.R.-ul in judecata?
Vreau sa caut un consultant dar nu stiu in ce domeniu ma incadrez. Ma poate ajuta cineva?
Răspuns la discuția Indisponibilizare autovehicul
Cam 1000 de Euro valoreaza. Problema e alta, de ce mai platesc autentificare daca ei inscriu pe numele meu o masina furata. Inaintea mea a mai fost inmatriculata de cel putin 6 proprietari in astia 15 ani si fiecare la randul lui a trecut pe la R.A.R. Aia de ce nu au depistat? Am amenzi contraventionale cu masina asta. Politia de ce nu a depistat? Rolul lor in tara aste e doar sa ia bani cat mai multi? Chiar nu au nici-o vina politia si R.A.R.-ul?
Buna ziua. In data de 14-06-2014 am vrut sa ies din tara prin vama Sculeni, judetul Iasi catre Republica Moldova cu autovehiculul personal marca Opel Tigra din 1996. Am fost oprit de vamesi si mi sa confiscat autovehiculul pe motiv ca ar cautat prin Interpol pentru ca era furat din Slovacia in anul 1999. Mentionez ca aveam autovehiculul din 2011, an in care am facut toate demersurile legale si am inscris autovehiculul pe numele meu (inclusiv identificare). Mai trebuie sa mentionez ca am mai iesit din tara, tot in Republica Moldova in anul 2011, am fost oprit in trafic atat pe teritoriul Romaniei cat si pe teritoriul Republicii Moldova fara a avea probleme. Am facut deja o cerere de a primi autovehiculul in custodie, fara nici-un rezultat insa. As vrea sa stiu ce este de facut? Ar trebui sa dau in judecata pe cineva? Daca da, pe cine? Va multumesc anticipat.