avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Activitate IuliaTeodora

Activitate IuliaTeodora

Răspuns la discuția Custodie comuna
Nu suntem casatoriti, iar in ceea ce priveste numele, a spus ca il va recunoaste, dar va purta numele meu de familie.
Răspuns la discuția Custodie comuna
Am uitat sa mentionez ca a reusit sa obtina domiciliul la el pentru baiatul cel mare pe care il are (9 ani) din casatoria anterioara. Din acest motiv am fost foarte speriata pentru ca se pare ca este un om care poate obtine orice!
Va multumesc din suflet pentru raspuns! M-am mai linistit!
Discuție Custodie comuna
Buna ziua,
Sunt mamica unui baietel de 3 ani si peste 2 luni urmeaza sa nasc. Tatal primului baiat m-a parasit insarcinata fiind si am rupt legatura.
Tatal baietelului pe care urmeaza sa il nasc ma tot ameninta cu custodia comuna si cu faptul ca are o situatie financiara foarte buna si poate sa imi ia copilul.
Va rog din suflet, nu mai dorm noaptea de teama! Am inteles ca noua lege este in favoarea custodiei comune, dar se poate stabili domiciliul unui copil mic la tata doar pentru ca are o casa mai mare si un salariu foarte bun? Tinand cont de faptul ca el m-a dat afara din casa insarcinata in 3 luni si nu il intereseaza de copil pana nasc pentru ca "nu are nici o obligatie"?
Va multumesc anticipat!