avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate gigi72

Activitate gigi72

Răspuns la discuția Denuntare calomnioasa
nu mai deschid un alt topic, pt ca am o problema similara asa ca postez aici.
un cetatean imi face o reclamatie prin e-mail sefilor mei, prin care reclama faptul ca in mod nejustificat nu am rezolvat o lucrare a unei alte persoane, ca acea lucrare ar fi avut termen de solutionare in urma cu 10 zile , ca s-ar fi platit pentru solutionarea acelei lucrari o taxa de urgenta ( este reglemenat si legal acest lucru), ca exemplul acesta nu este singular ca mai sunt si alte cazuri in care se prelungesc termenele (de catre mine ) in mod nejustificat ,dar nu mai da alte exemple.
afirmatiile sunt neadevarate si se puteau verifica . lucrarea la care se face referire a fost solutionata la termenul stabilit , nu a avut nici o secunda intarzaiere, nu exista nici-o taxa de urgenta platita dar cu toate astea eu a trebuit sa dau note explicative, stresul pe care l-am trait pt ca urma sa plec in concediu si-mi era teama ca nu voi mai fi lasit sa plec.
ce pot sa fac in aceasta situatie ?
as vrea sa il chem in judecata pe respectivul pt denunt calomnios dar si pe cel care a primit sesizarea care avea posibilitatea sa verifice online termenul si ce a mai semnalat cetateanul ala , dar nu a facut-o si a preferat sa trimita mai departe sesizarea, sefului de seviciu , note explicative etc.
accept orice sfat,
multumesc