avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate cristianadrian_73

Activitate cristianadrian_73

Va multumesc!!!!
Adica in custodie comuna?
Ce drept are sotul ei fata de copilul meu?In sensul el mi-o da cind vrea el

folositi functia editeaza cand vreti sa completati un mesaj
Buna,am divortat in Romania 19 Aprilie 2007,Programul de vizita este hotarat in hotararea de divort dar ei nu-l respecta,si fosta mea sotie nu are nici o putere de fapt sotul ei hotareste totul in privinta copilului meu care cred eu ca el nu are nici un drept fata de copilul meu
Am si eu o intrebare,Am fost casatorit am o fetita de 10 ani este incredintata mamei ei,suntem in Italia amandoi fetita este nascuta in Italia,o poate scoate afara din Italia cind vrea ea fara semnatura mea?avand in vedere ca pleaca cind vrea vine cind vrea eu nu am semnat niciodata o hartie sa poata iesi din Italia spre Romania sunt divortat de 7 ani si platesc pensia alimentara lunar fara nici un fel de probleme,Ea sa casatorita are un copil ,vreau sa stiu daca sotul ei are vre-un drept la copilul meu,adica sa faca ceea ce spune el sa o comande cind poate sa vina la mine cind nu poate,ce drepturi are el fata de copilul meu?Ei nu ma lasa sa vina copilul la mine ca nu mai vor ei desi este dreptul meu,ce pot face in acest caz?Cum pot sa-mi recuperez copilul cind este dreptul meu la vizita?