avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Activitate BogdanLuben

Activitate BogdanLuben

Răspuns la discuția CASS la vanzari imobile
Si de ce trebuie sa platesc si pentru cota indiviza din bunul cumparat? Sau dupa ce a fost cumparat se considera ca am primit jumatate din el si prin urmare e venit?
Răspuns la discuția CASS la vanzari imobile
Aceasta nu ajuta cu nimic?
23 decembrie 2010 s-a publicat in MO 863 Decizia nr.1.394 din 26 octombrie 2010 a Curtii Constitutionale care a declarat ca neconstitutionale dispozitiile art. 257 alin. (2) lit. f) teza finala din Legea nr. 95/2006 privind reforma in domeniul sanatatii
Răspuns la discuția CASS la vanzari imobile
Incepand cu 2010, data la care am vandut. Cred ca penalizarile sunt pentru toti acesti ani
Răspuns la discuția CASS la vanzari imobile
Exista aici un avocat care ne poate ajuta cu rezolvarea unei astfel de probleme? Eu am primit acea decizie si pentru imobilul cumparat, nu doar pentru cel vandut. De asemenea si sotia a primit, chiar daca ea era si este angajata. Si oricum nu am primit nici o instiintare cu 15 zile inainte de a se emite acea decizie de impunere din oficiu.
Am patit acelas lucru. Caut un avocat. Oricum nu am de unde sa platesc sumele pe care le pretind ei. Traim intr-un stat de tip mafiot. Ar trebui sa-l curatam.