avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate ivaniv

Activitate ivaniv

Răspuns la discuția Delapidare
ok.insa eu nu am bani de avocat.ei sustin ca au o filmare cu aceste 2 bonuri anulate si bomurile anulate scoase din jurnalul electronic.mentionez ca au fost anulate la o diferenta de 2 saptamani si sustin ca au fost o gresala umana.insa am achitat suma pentru ca nu vreau sa fiu tarat la declaratii si prin instante pentru 190 de lei.daca am achitat suma si magazinul si a retras plangerea de ce se considera ca as fii vinovat?aceste 2 probe sunt concludorii?rog ajutor.nu stiu ce sa declar la parchet
Răspuns la discuția Delapidare
firma a cazut de acord cu plata prejudiciului si mi a facut o dispozitie de plata care a fost inaintata politiei la dosar pentru a incheia dosarul.insa nu inteleg voi ajunge in instanta sau nu?
Discuție Delapidare
Buna ziua,
am o mare problema.am fost acuzat de fosta firma la care am lucrat ca am anulat fraudulos 2bonuri fiscale de la casa de marcat in valoare de 190 lei.am primit citatie de la politie m am prezentat si nu am dorit sa declar nimic sustinand ca nu am facut intentionat fapta.comisarul mi a spus ca nu are rost sa ma judec pentru 190 lei si ca daca am bani ar fii mai bn sa platesc si sa isi retraga plangerea firma.am cazut de acord cu firma si mi s a spus ca s a retras plangerea.insa ieri am fost chemat la politie cum ca totusi dosarul va ajunge la un procuror unde acesta va dispune la o pedeapsa.am inteles ca sunt 4 subpuncte.insa de ce considera ca daca eu am platit 'prejudiciul'inseamna ca sunt vinovat? urmeaza sa ma prezint la parchet sa discut cu procurorul.ce spuneti e posibil sa nu dispuna nicio pedeapsa?si daca da o sa mi afecteze cazierul?