avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 459 soluții astăzi
Forum Activitate carmen3089

Activitate carmen3089

Răspuns la discuția contract cu agentia
dar ei mie nu mi au dat nimic la mana deoarece nici macar nu aveau ce sa mi dea,decat un contract facut intre noi
Răspuns la discuția contract cu agentia
:) mda,asa este logic,dar eu cand am fost la ei la birou,am semnat acel contrac(la mica intelegere) si dp 3 zile am rugat o pe prietena mea sa se duca sa achite acei 150 lei(pt vizualizarea a 5 apartamente,dar eu n am fost sa vad nici macar unu).S-a intalnit cu agenta undeva prin oras,ia dat banutii,in schimb ea nu a eliberat nici o chitanta sau bon fiscal pe acesti bani.In concluzie totul a fost asa la mica intelegere intre noi si acum ei ma chema pe mine la birou sa reziliez contractul si sa le dau 500 euro(pt reziliera).Intrebarea mea e,ce se va intampla daca eu nu vreau sa i achit acesti 500 euro?
Răspuns la discuția contract cu agentia
dar nu am nici un contract
Răspuns la discuția contract cu agentia
ei nici macar n au cum sa dovedeasca ca eu am platit asa cum scrie in contract acei 150 lei pt a mi cauta imobil,atat timp cat nu e nici o chitanta eliberata sau vreau bon fiscal
Răspuns la discuția contract cu agentia
am inteles,doar ca eu consider ca nu prea au cum sa dovedeasca nimic,atat timp cat eu nu ma voi duce sa reziliez contractul
Răspuns la discuția contract cu agentia
nu am nici un document pt ca nu mi a dat nimic la mana,doar ca nici ei nu au decat contractul acela facut la mica intelegere scris la calculator
Buna ziua!am fost la o agentie imobiliara care percepe comision doar de la vanzator in cazul cumpararii unui imobil.Am semnat un contract si am platit 150 ron(pt care nu mi a dat nici o chitanta) pt vizualizare a 5 imobile in schimb nu am fost sa vizualizam niciunul deoarece ne a chemat doar o singura data la birou unde ne a aratat doar poze.Am renuntat la colaborerea cu ei,in schimb acum insista sa merg sa reziliez contractul si sa achit 200 euro pt ca asa era specificat in contract(contract facut la mica intelegere nelegalizt la un notar).Ce pot pati daca nu le mai platesc acesti banuti?