avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Activitate MASSARO

Activitate MASSARO


Bineinteles


gi-jane2 a scris:

Domnule, a platit pe august ca ziceti ca a platit pe loc. Acum e septembrie, cand trebuie sa plătească?
A fost vb de imprumut sau va plateste masina?

Intelegerea verbala a fost ca plateste contravaloarea masinii asa cum a si scris,in sept pe 20 ar fi rata 2 care a spus ca va fi transfer,dar acum verbal spune ca sa fac ce vreau ca nu mai plateste nimic


gi-jane2 a scris:

Pai si acum ce vreti? Aveti o intelegere, daca o respecta, sanatate! Ce conteaza daca v-ati despartiti sau nu? Plateste sau nu, ratele? Asta e important!

Refuza declarativ


gi-jane2 a scris:

Reveniti la hârtie, ce scrie pe ea, in cate rate, cand ati incheiat acel inscris, pe ce perioada, de cand nu a mai platit.. etc.
Daca a intervenit prescriptia, nici cel mai smecher avocat, nu mai are cu ce sa va ajute.

Hartie incheiata in august ,despartire la sfarsitul lunii:).scrie :subsemnata cutare ,in data de am convenit cu idiotul pe care am avut plan sa il fac ca ma oblig la returnarea contravalorii autoturismului in rate lunare in valoare de ,intre data de si de ale fiecarei luni.achitat pe loc prima rara cash .semnaturile ambilor


CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Avocati găsiți dar daca va imaginați ca se plătește doar un onorariu de succes la final.s ar putea sa aveți surprize,nimeni.nu lucrează gratuit psna la solutionarea unui proces adica 2,3 ani .Puteti negocia eventual un onorariu decent și un onorariu de succes la sfârșit este cu totul.altceva..

Onorariu si pt succes separat m am referit


Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, puteti lua legatura cu un avocat din forum, recomandarile nu sunt permise. Trebuie sa stiti insa ca sumele de bani peste 250 lei nu pot fi dovedite decat prin inscris cu cateva exceptii. Solicitati o consultanta unui avocat pentru analiza concreta a situatiei.

Suma este 25000 euro si exista scris de ea pe o foaie :subsemnata ,data de ….s a incheiat intelegerea intre mine si idiotul si ma oblig sa restituez in rate lunare suma de ….:achitat rata 1 pe loc ,semnaturile ambilor …poate fi admisa de instanta aceasta hartie sau este degeaba ?
Buna ziua.Doresc sa iau legatura cu un avocat ,pentru un litigiu cu fosta femeie dintr o relatie avuta ,incheiata cu prejudiciu material .mentionez ca exista in sensul asta o hartie redactata in care ea isi asuma inapoierea datoriei dar hartia nu este facuta ca la carte si o integistrare audio in care tot asa recunoaste si isi asuma.ar mai fi si un martor care poate confirma cele petrecute.ofer comision de succes pentru castig de cauza.Multumesc
Buna ziua.Doresc sa stiu cum se numeste urmatoarea practica care o voi relata si daca pot face ceva in sensul asta.De curand am ales sa imi incep propria afacere si anume o statie ITP si SERVICE AUTO.Toate bune si frumoase pana in momentul obtinerii avizelor cand am fost sicanat "amenintat" subtil (fara a-mi lua masuri dinainte sa am dovezi in sensul asta)de catre un concurent de pe piata care vazand ca nu accept intelegerea propusa de acesta privind preturile unei inspectii si anume:sa optez pentru preturile care el le avea si care mi le-a dat scrise pe un post-it, a decis dupa 3 luni de cand activez sa reduca preturile unei inspectii tehnice mult sub pretul pietei pentru a ma "distruge"asa cum s-a exprimat neinteresandu-l daca castiga ceva el din aceasta afacere.MENTIONEZ ca atunci cand mi-am calculat pretul unei prestatii am tinut cont de toate cheltuielile ce le voi avea si am stabilit un pret intre ce aveau la momentul respectiv ceilalti din piata.Eu sunt singurul care ma plang dar afectati suntem cu totii cei care ne ocupam de afacerea asta.cel care a redus pretul la o inspectie tehnica a decis sa vanda acest produs cu 50 de ron iar in piata ne incadram intre 75-90 de ron vorbi aici de autoturisme.Nu stiu ce sa fac in sensul asta si unde sa apelezpentru ca consider ca nu este corect ceea ce face acest om,Bine veti spune ce este corect pe lumea asta sau in tara asta????eu vreau sa apelz la orice forum din aceasta tara pentru a stii daca el procedeaza corect si deotologic si daca da asta e mergem mai departe fiecare cu clientii lui cu castigurile lui.....Multumesc anticipat pentru raspuns