avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Activitate rre

Activitate rre

buna ziua am fost la un executor judecatoresc si am vb cu dumnealui problema este ca dansul nu mia spus sigur ca poate sa ia minorul de acolo si ca daca copilul nu doreste nu poate sa-l ia la prima infatisare.iam cerut domnului executor sa mergem cu organele competente acolo si organele de politie sa luam copilul si mia spus ca nu se poate ca prima oara ii trimite o citatie paratului sa se prezinte la birou.eu iam explicat ca ei nu o sa se prezinte si ca o sa ascunda copilul ca ei nu vor sa nil dea ce ma sfatuiti
buna ziua am si eu o mare problema am trait in concubinaj timp de 3 ani si am facut un copil cu acel baiat dupa un an de zile din cauza certurilor am hotarat sa plec din casa lui dar fara copil pt ca nu ma lasat.timp de un an de zile mam judecat cu el sa-mi iau copilul dar nu am reusit,acum in sfarsit am depus recurs si am castigat custodia copilului la domniciliul meu plus pensie alimentara.problema este alta tatal copilului este de etnie roma si mie frica din cauza amenintarilor sa ma duc sa-mi iau copilul pot sa cer la judecatoria unde sa solutionat un executor judecatoresc si un mandat de la procuror cu perchezitie in casa.eu nu pot sa ma duc singura acolo fara politie si un executor ce pot sa fac in cazul acesta.si cum pot sa fac hotararea data definitiva si irevocabila fara ca tatal copilului sa nu stie