avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate mirela30

Activitate mirela30

Multumesc pentru sfaturi, Gabriela!
Buna,
Va rog frumos sa-mi spuneti, daca stiti, ce autorizatii sunt necesare pentru desfasurarea activitatii de dezinsectie, dezinfectie si deratizare, pe baza de contract de prestari servicii, la persoane fizice, juridice si institutii publice. Ma intereseaza in ce situatii si in baza carui act normativ este necesara licenta de operator sau autorizatia eliberata de Autoritatea Nationala de Reglementare pt. Serviciile Publice de Gospodarire Comunala Bucuresti.
De asemenea, as dori ceva detalii in legatura cu substantele care pot fi utilizate (in ce grupe de toxicitate se incadreaza) si daca stie cineva care sunt mai bune si de unde pot fi procurate.
In speranta primirii unui raspuns cat mai rapid la aceste probleme, va multumesc!
Mirela.
Răspuns la discuția agentie de turism
Multumesc, Irina. Bafta!
Răspuns la discuția agentie de turism
Raspuns pentru punctul 2
Cred ca te referi la punctul de lucru, care va avea alta adresa, fata de sediul firmei. Conform Legii nr.114/1996, republicata, cu modificarile ulterioare, schimbarea destinatiei locuintei si/sau spatiului cu alta destinatie in cladirile colective se poate face cu acordul asociatiei de proprietari si, in mod obligatoriu, cu acordul proprietarilor direct afectati, cu care ap. respeciv se invecineaza pe orizontala si verticala. Prin urmare, daca agentia va functiona intr-un imobil colectiv, cu mai multe locuinte, ai nevoie de aceste acorduri pentru functionare.
Te rog sa-mi spui cum pot sa pun si eu niste intrebari pe forum, ca nu am reusit? M-ar interesa, daca stie cineva, ce autorizatii sunt necesare pentru efectuarea activitatii de dezinsectie, dezinfectie si deratizare, la persoane fizice, juridice si/sau institutii publice. Multumesc!