Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL pentru prestari servicii dezinsectie, ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL pentru prestari servicii dezinsectie, dezinfectie si deratizare

Buna,
Va rog frumos sa-mi spuneti, daca stiti, ce autorizatii sunt necesare pentru desfasurarea activitatii de dezinsectie, dezinfectie si deratizare, pe baza de contract de prestari servicii, la persoane fizice, juridice si institutii publice. Ma intereseaza in ce situatii si in baza carui act normativ este necesara licenta de operator sau autorizatia eliberata de Autoritatea Nationala de Reglementare pt. Serviciile Publice de Gospodarire Comunala Bucuresti.
De asemenea, as dori ceva detalii in legatura cu substantele care pot fi utilizate (in ce grupe de toxicitate se incadreaza) si daca stie cineva care sunt mai bune si de unde pot fi procurate.
In speranta primirii unui raspuns cat mai rapid la aceste probleme, va multumesc!
Mirela.
vis-a-vis de autorizatii vezi la orc din orasul tau
vis-a-vis de substantele care pot fi folosite, cred ca poti obtine informatii de la DSP, DSV si Primarie.
...parca am vazut si un site cu asa ceva.
Multumesc pentru sfaturi, Gabriela!