avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate amy33

Activitate amy33

Multumesc mult tuturor, nu m-am asteptat la o reactie asa ampla.

@3UGA Nu am stiut de toate aceste consecinte juridice pe care le-as putea suporta. Multumesc pentru avertizari.

@Stoica Ioana Nu am cerut si nici nu imi doresc daune morale si materiale. Multumesc pentru toate informatiile.

@gi-jane2. La cheltuieli judiciare avansate de stat ma refer, cum a zis dl Patrascu Razvan.

Multumesc foarte mult pentru ajutor tuturor; o sa cantaresc toate aceste informatii si sfaturi.
@vladfesan Multumesc foarte mult de raspuns. Nici eu nu stiu prea bine ce s-a facut in dosarul meu. Abia ieri l-am vazut postat pe portal just si se pare ca este in faza Camera preliminara.

@ andu_nat. Multumesc mult pentru sfaturi. Nu imi doresc sa incurajez asa ceva, dar din cauza asta sunt foarte afectata pentru ca pe de alta parte am inteles ca regreta si ca in general ar fi o persoana pasnica.

@ gi-jane2. Imi trebuie avocat pentru asa ceva? Cred ca mama sa ar fi dispusa sa imi plateasca cheltuielile... desi chiar nu as fi vrut sa ma aflu in situatia asta.
Buna ziua,

Acum o luna jumatate am fost victima unei tentative de viol (luata de pe strada, stransa de gat) care s-a intrerupt pentru ca am strigat dupa ajutor si am fost salvata de doua persoane. Inculpatul (care este un tanar student) a fost prins in aceeasi noapte si se afla in arest preventiv de atunci. Intre timp m-a cautat mama lui, a incercat sa ma induplece sa renunt. Nu il cunosc personal, dar nu imi doresc sa il am pe constiinta.
Daca imi retrag plangerea insa am inteles ca eu trebuie sa suport cheltuielile. Este adevarat? Si daca da, puteti sa imi oferiti o valoare aproximativa cat de mult ar costa? Eu am ramas fara serviciu de ceva timp si nu am surse de venit. Aceasta situatie este foarte traumatizanta pentru mine. As aprecia foarte mult si un sfat. Multumesc.