avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate nordstorm

Activitate nordstorm

Salut.

Vineri, 11.07.2014, am lichidat o parte din depozitele de la Credit Europe Bank, in valoare de 30000ron.
Prostia mea a fost ca n-am numarat/verificat bancnotele, grabit sa ajung mai repede la servici.
Seara(~20:00), i-am impartit cu gandul sa-i duc la multimatul ING, si am descoperit o bancnota de 200ron falsa(e de hartie, se simte si geamul transparent la mana, lipsa detalii,etc ), in teancul de aproximativ 100 de bancnote de 200ron.

Am sunat la callcenterul lor, am raportat situatia, si am primit raspuns sa ma duc Luni, 14.07.2014 cu bancnota la sucursala de la care am primit-o.

Luni dimineata, raspunsul lor a fost: acea bancnota nu le apartine, le-ar fi sarit in ochi daca era a lor. S-au fofilat de colo-colo vreo 30min, fara sa faca ceva efectiv, de exemplu, niste teste cu numaratorul lor.

Luni seara, am predat bancnota la politie si am declarant toata povestea.


Mai pot sa mai fac altceva? As vrea sa-mi recuperez totusi paguba....

PS: Acea bancnota le apartine 101%. Banii nu au fost amestecati, nu au fost umblati, etc. I-am lasat dimineata acasa, in acelasi plic, neumblati, etc.
Deci nu se pune problema ca eu sa fi gresit/incurcat cu vreo bancnota personala.