avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Activitate OanaSzky

Activitate OanaSzky

Buna ziua!
Am primit o notificare din partea TVR sa platesc pentru o SRL taxa tv din 2011, 2012, 2013 si 2014. Mentionez ca in perioada aug 2011-dec 2011 si ian 2012-sept 2012 pe SRL-ul respectiv nu am avut contract cu Enel, iar din nov 2012 am reluat contractul. Poate intra sub incidenta prescrierii taxa aferenta 2011?
Multumesc!
Oana
Multumesc!
Abia ieri am aflat de aceasta situatie; eu nici nu am vazut factura emisa mie eronat; mi-au comunicat ca au anulat-o, ca au facturat cui trebuia, si eu sa le emit acum chitanta ca sa reglam situatia. Eu am sugerat o factura de stornare pentru factura emisa mie eronat ca sa le emit acum chitanta, dar nu am avut cu cine discuta... In concluzie, am numai chitanta ca am platit in 06.06. factura emisa mie eronat si chitanta emisa de mine lor, in 16.07.
Buna ziua,
Cum inregistrez corect urmatoarea situatie: o SC de prestari servicii auto mi-a facturat eronat in 06.06 servicii pe care trebuia sa le fi facturat altei firme; s-a emis si chitanta pentru serviciul respectiv; factura au anulat-o si in 16.07. le-am emis eu chitanta cu suma respectiva?
Multumesc!