avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Activitate emil60

Activitate emil60

Răspuns la discuția pensionarea
va multumesc
Răspuns la discuția pensionarea
va multumesc pentru raspuns.as avea totusi o ultima intrebare si promit ca nu va mai dernjez .referitor la grupa intai de munca pentru ani lucrati in ind. chimica eu si sotia mea avind acesti ani trecuti in cartea de munca cu specificatia grupa intai de munca daca dupa noua lege sunt considerati grupa intai. ami cer scuze ca insist cu aceasta intrebare dar as vrea sa fiu sigur de acest lucru mii de multumiri
Răspuns la discuția pensionarea
7 septembrie 1962
Răspuns la discuția pensionarea
va multumesc pentru raspuns dar acum va deranjez cu o alta intrebare sotiea mea sa nascut in 1962 a lucrat in tara 18ani dintre care 10ani in ind.chimica grupa intai de munca iar 7ani in grupa adoua de munca in italia 5ani cu contribute platite cind ar putea esi la pensie va multumesc anticipat
Discuție pensionarea
am 54ani am lucrat in tara 29ani dintre care 17ani 7luni in industria chimica fiind atunci considerati grupa intai de munca alti 12ani in strainatate mai precis in italia ca muncitor intro fabrica de tratament termic intrebarea mea este ani lucrati in ind chimica sunt in grupa intai de munca cand ar trebui sa es la pensie va multumesc anticipat