avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Activitate nucu26

Activitate nucu26

Răspuns la discuția Accident rutier -victima
Pentru a depune dosarul de daune am nevoie de anexa 2 de la politie . Dupa 3 luni de la accident tot nu am primit aceasta anexa 2.
Cum pot sa procedez ca sa primesc anexa 2 si actele pentru a putea depune dosarul la asirom ?
Răspuns la discuția Accident rutier -victima
Buna ziua ,
Revin cu aceeasi problema pe care nu am rezolvat-o nici pana astazi - dupa 3 luni, in care cel care se ocupa de dosar a fost in concediu si nu a mai fost de gasit iar cel care i-a tinut locul nu s-a bagat pt ca actele se aflau in biroul lui. Nu stiu cum sa mai procedez pentru a-mi repara auto , tinand cont ca soferul vinovat a declarat ca isi recunoaste vina si toate acetele necesare au fost puse la dosar.
Mntionez ca nu mi-a fost retinut permisul si talonul masini si nu am primit nici o amenda pana in prezent.
Răspuns la discuția Accident rutier -victima pasager
Buna ziua ,
Revin cu aceeasi problema pe care nu am rezolvat-o nici pana astazi - dupa 3 luni, in care cel care se ocupa de dosar a fost in concediu si nu a mai fost de gasit iar cel care i-a tinut locul nu s-a bagat pt ca actele se aflau in biroul lui. Nu stiu cum sa mai procedez pentru a-mi repara auto , tinand cont ca soferul vinovat a declarat ca isi recunoaste vina si toate acetele necesare au fost puse la dosar.
Mntionez ca nu mi-a fost retinut permisul si talonul masini si nu am primit nici o amenda pana in prezent.
Răspuns la discuția Accident rutier -victima pasager
Buna ziua ,
Revin cu aceeasi problema pe care nu am rezolvat-o nici pana astazi - dupa 3 luni, in care cel care se ocupa de dosar a fost in concediu si nu a mai fost de gasit iar cel care i-a tinut locul nu s-a bagat pt ca actele se aflau in biroul lui. Nu stiu cum sa mai procedez pentru a-mi repara auto , tinand cont ca soferul vinovat a declarat ca isi recunoaste vina si toate acetele necesare au fost puse la dosar.
Mntionez ca nu mi-a fost retinut permisul si talonul masini si nu am primit nici o amenda pana in prezent.
Răspuns la discuția Accident rutier -victima pasager
sunt in dilema!Am platit o suma la recoltarea sangelui iar acum ma trimite la alt spital(probabil cel care a facut analizele)pentru o diferenta pana la 164 ron.de ce?
Răspuns la discuția Accident rutier -victima pasager
cand am cerut asigurarea a zis ca-si intreba seful daca se poate, daca nu la finalizarea cand procurorul va pune concluziile,iar raspunsul treneaza de cateva zile
Răspuns la discuția Accident rutier -victima pasager
in fapt ,din cercetarea la fata locului politia a retinut pe un DN un tir a franat brusc oprind auto pe carosabil pe directia de mers ,eu la randul meu am franat oprind in spatele tirului ,iar cel din spatele meu lovindu-mi auto din spate m-a proiectat in tir ,avariind masina fata-spate.victima a fost sotia care a beneficiat de serviciile upu si concediu medical.Soferul vinovat si-a recunoscut fapta dar politia nu imi da asigurarea pentru reparatia masinii.Cum o pot obtine
care sunt pasii posibili in cazul unui accident rutier in care victima este pasagerul care a beneficiat de serviciile upu,se poate repara masina cu asigurarea soferului vinovat pana la solutionarea definitiva a cercetarii