avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Activitate ume

Activitate ume

Va multumesc ca mi-ati dat legea sa o citesc, dar nu inspectorul de la Anaf ar trebui sa stie de ea? Adica persoana in cauza mi-a spus ca ei nu au primit nici o informare cu asa ceva si ce este la televizor este doar o minciuna si sa fac bine sa achit suma. Daca se stia de lege ma gandesc ca imi zicea ca nu ma incadrez la amnistitie si gata inteleg dar daca pers nu stie nimic. Eu am platit o parte din suma si m-am oprit asteptand legea , iar acum imi tot vine penalizari, ultima era de 139lei. Intrebarea este unde sa ma duc sa mai intreb? pt ca, cu persoana respectiva...nu cred ca mai am ce vb.
Mai stie cineva ceva cum e cu legea pt ca am fost la Anaf azi si mi-a zis ca ei nu stiu nimic si ca trebuie sa platesc in continuare suma de bani.
Buna ziua, sunt si eu in situatia aceasta am avut in 2010 venituri suplimentare (pe cand eram in cresterea copilului,)de 15lei pe luna la o companie de asigurari iar in 2014 mi-a venit ca trebuie sa restitui 3600lei adica am avut 6 luni venituri suplimentare. Cum sa procedez acum? Astept sa vad daca se aproba amnistitia fiscal? Daca ma duc la Anaf o sa ma indrume personalul de acolo? (desi pe asta nu o cred) sau unde pot cere un sfat.