avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1723 soluții astăzi
Forum Activitate tutuianugheorge

Activitate tutuianugheorge

Blocul in care locuiesc, este cu 4 nivele, 5 scari, a-si dori sa stiu cum hotaraste Adunarea Genereala a Proprietarilor o problema pentru fiecare scara in parte.
De ce trebuie administratorul platit, cand toate reparatiile,inbunatatirile aduse cladirii si spatiului comun sau facut si se fac de catre proprietari?
Blocul este debransat de la CET total si trecut pe centrale proprii de apartament, a-si dori sa stiu de ce spatiul comun ,care este acelasi pentru toti proprietarii, este luat in calcul pe listele de plata in functie de cate camere ai?
De ce trebuie sa platesc aceiasi suma ca si ceilalti locatari care beneficiaza de serviciile: salubritate, energie electrica pe scara si apa rece , cand mie mi se presteaza doar un serviciu ( apa rece) intrucat pentru celelalte servicii am incheiat contracte individuale.
A-si dori sa-mi spuneti care este posibilitatea de a incheia contract individual cu Compania Apa Brasov( am incercat in nenumerate randuri sa incheiei contract, si am primiti raspunsuri negative)?
De ce, apar pe lista de plata cu cheltuieli administrative si pierderi la apa rece, cand sunt plecat din localitate intre 5 - 6 luni?