avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Activitate dinumarius68

Activitate dinumarius68

Răspuns la discuția Accident si consum de alcool
Multumesc pentru toate raspunsurile ! Am terminat tot, am luat permisul, multumesc inca odata pentru tot ce mi-ati zis. O zi buna !
Răspuns la discuția Accident si consum de alcool
Buna ziua ! Mi-a venit acasa un plic de la parchet in care imi zice ca sa dispus clasarea si ca am o amenda de 1000 de lei.. O platesc si dupa ma duc la politie ?
Răspuns la discuția Accident si consum de alcool
Am vreo sansa sa-mi dea neinceperea umaririi penale, adica fara suspendare ?
Răspuns la discuția Accident si consum de alcool
I-am platit domnului avocat tot, trebuie sa ii zic eu daca ar trebui sa ii mai dau vreun' ban ?
Răspuns la discuția Accident si consum de alcool
Accidentul s-a intamplat pe 21 august 2013, politistul mi-a zis ca a trimis NUP peste 4 luni., Domnul avocat mi-a zis ca a vorbit cu procurorul si mi-a zis sa nu ne grabim..
Răspuns la discuția Accident si consum de alcool
Ma pot duce singur sa ma interesez de dosar, agravez situatia daca fac asta ? Domnul avocat mi-a zis ca s-a interest si a depus si o cerere, dar vreau sa vad si eu cu ochii mei ca asa e.
Răspuns la discuția Accident si consum de alcool
Accidentul s-a intamplat pe data de 21.08.2013 si din cate am inteles NUP a fost trimis inainte de 01.02.2014 de catre politest. Mai dureaza mult ? Va multumesc pentru raspunsuri !
Buna ziua ! cat dureaza ca procurorul sa-mi dea decizia , daca verdictul de la politest a plecat cu ``NUP``, mentionez ca are cateva luni bune..am facut accident baut la volan, fara victime. Avocatul meu mi-a spus sa astept, ca a facut cerere pentru decizie si restituirea permisului.