avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate Eduardito

Activitate Eduardito

Răspuns la discuția Deranjarea linistii publice
si acum e muzica nu se mai poate trebuie sa creasca copii mei in manelele lor, dupa una si alta se mai aduna si alti romi si chiuie si danseaza,este o vorba "ca la noi la nimenea":(
Răspuns la discuția Deranjarea linistii publice
Problema este ca aici pe str. mea sunt mai multi vecini care asculta muzica la maxim aproape zilnic dar acesta care ma deranjeaza cel mai mult sta vizavi de mine si se aude foarte foarte tare,nici televizorul nu il pot auzi decat daca dau volumul la maxim si in legatura cu politia imi e cam teama aici se cam lauda lumea cu "relatii".Tin sa precizez ca acum cateva nopti a chemat un barbat in varsta politia ca vecinii lui ascultau muzica iar vecinii cand au vazut ca vine politia au stins repede muzica si au intrat in casa inainte sa ajunga politia la ei,iar acel om a fost luat la sectie si batut,politistul i-a spus ca a deranjat el linistea publica si ca era sub influenta alcolului si l-a facut sa se deplaseze degeaba.Mie nu mi se pare deloc ok!imi e teama sa nu se intample la fel si cu noi.
As dori sa stiu daca pot suna la urgente pentru a sesiza tulburarea linistii publice si daca cei reclamati vor afla datele mele de contact,am un vecin care pune des muzica la maxim fara sa fie vreo ocazie speciala si tine de dimineata pana seara tarziu..as dori sa-mi raspunda cei care se confrunta cu astfel de situatii ,e strigator la cer#-o