avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate Aurora_Selejan

Activitate Aurora_Selejan

Răspuns la discuția Executare silita
Somatia venita are parafa si antetul unei societati de executori inregistrata la Registrul Comertului: SCPEJ Ionescu, Serbanescu, Peticariu. Care ar fi variantele de care spuneti?

Va multumesc,

Aurora
Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati cu in sfat in urmatoarea situatie:

Sunt urmarita de 2 ani si mai bine de Top Factoring in legatura cu o descoperire de card pe care am facut-o in 2004 la Raiffeisen. Nu recunosc aceasta datorie, nu tin minte sa o fi contractat. In momentul in care am fost la Raiffeisen, sa mi se dea un extras de cont, mi s-a spus ca trebuie sa vina tirurile cu maculatura de la sediu, refunzand cu alte cuvinte sa mi-l puna la dispozitie. In momentul in care datoria a fost cesionata, am transmis o solicitare scrisa catre banca si catre recuperator prin care am solicitat acelasi extras de cont. Am primit tot felul de raspunsuri, fara a primi extrasul de cont doveditor. Astazi primesc, dupa sute de solicitari scrise si de telefoane catre mine si familia mea o somatie din partea unui executor judecatoresc in care imi spune ca o sa imi puna poprire pe conturi si o sa imi exec ute bunurile. Imi puteti spune ce pot sa fac in aceasta situatie?

Va multumesc,

Aurora S.