avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1457 soluții astăzi
Forum Activitate just2good4u

Activitate just2good4u

aveti idee cat la % din suma ? ca eu cumpar cu 25000 si toti banii mei sunt 25500 adica la fix si pt taxe dar nu stiu daca imi ajunge si pt clauza asta.
buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema daca puteti. Doresc sa cumpar o casa cu 25000 euro si contractul sa fie in coproprietate cu fratele meu si pe mama mea sa o trec cu habitatie(abitatie ) viagera . taxele la notar pt 25000 euro sunt cam 2000 lei pt mine , intrebarea mea este daca mai platesc ceva in plus pt clauza de habitatie (abitatie) viagera ? Va multumesc anticipat celor care puteti da un raspuns.=D>
Răspuns la discuția Recuperare bani dupa proces
Bineinteles daca castig si recursul. Dar dupa ce trimit notificarea si daca ei nu imi raspund pot merge la executor, asta este bine fiindca sigur nu imi vor inapoi banii altfel. Oamenii acestia au lipsa in gestiune de 65000 lei si institutiile statului nu fac nimic impotriva lor desi am depus reclamatii si plangeri peste tot, cel putin cei din primarie se fac ca nu vad, iar la parchet trebuie sa platesc pentru a dovedi FURTUL administratorei. Asta este tara mea #-o , cum sa nu fi mandru si sa iti dai viata pt ea:stunned: . multumesc pt raspuns.
buna ziua, am avut un proces cu asociatia de proprietari in care acestia imi cereau 9000 lei restanta si 8000 penalizari. in timpul procesului am achitat 9000 de lei si decizia judecatorului a fost ca penalitatile de 8000 nu trebuie sa le platesc ca nu au fost constituite LEGAL. Eu in acelasi timp am vandut apartamentul si aveam nevoie de adeverinta de la bloc in care sa arate ca nu am datorii , dar asociatia m-a obligat sa platesc si penalizarile pe care stia din proces ca nu trebuie sa le achit. Eu acum cum procedez sa recuperez banii ? ei au facut recurs la acest proces si inca nu s-a stabilit data cand se va judeca. Pot recupera banii in timpul acestui recurs sau trebuie neaparat sa astept si terminarea recursului? si daca trebuie sa astept terminarea recursului si decizia sa fie definitiva si irevocabila , cum procedez pt recuperarea banilor dupa aia ? Va rog sa ma ajutati daca stiti cum trebuie procedat.