avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate eugeniacristea

Activitate eugeniacristea

Răspuns la discuția Infiintare asociatie proprietari
am inteles ce spuneti dumneavoastra domnule adriantot si va dau dreptate dar, fosta administratora nu mai are nimic pe numele ei si nu stim daca se va recupera vreodata prejudiciul, dar, nici nu mi se pare corect sa platesc eu 5 milioane pe care i-au furat altii. avand in vedere ca am platit tot timpul la zi si ca oricum nu am apa rece de 8 ani.
Răspuns la discuția Infiintare asociatie proprietari
nu doamna. am sarit din lac in put. si urmatorii au facut la fel , dar ei au un proces pe rol. de 2 luni nu am platit intretinerea, deoarece nu avem nici administrator, nici presedinte. va rog daca imi puteti spune daca exista vreo lege sau vreun articol care ma obliga sa platesc acei bani. va multumesc1
Răspuns la discuția Infiintare asociatie proprietari
multumesc doamna , dar nu avem apa rece de vreo 8 ani. nici raja nu vrea sa ne preia cu contracte individuale , decat daca platim banii furati. si eu una nu sunt dispusa. va multumesc frumos pentru raspuns
buna ziua! sunt din orasul navodari si fac parte dintr-o asociatie de proprietari la bloc. fosta administratora a prejudiciat asociatia cu suma de 250 milioane vechi.ea si-a recunoscut prejudiciul la notar, dar nu a platit nici un leu pana in prezent. proprietarii din scara unde locuiesc doresc sa infiinteze asociatie separata, dar ceilalti nu ne dau voie decat in cazul in care ne asumam partea impartita din suma prejudiciata de fosta administratora. doresc sa stiu daca exista vreo lege care ma poate obliga sa platesc aceasta suma. evident eu nu sunt de acord sa platesc ceva ce nu am luat. partea mea se ridica la 5 milioane bani vechi.va multumesc si astept cu nerabdare un raspuns!