avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate sysuw

Activitate sysuw

Am stat impreuna cu prietenul meu si inca doua persone in chirie la o doamna . dansa nu ne-a oferit nici un fel de contract sau act de inchiriere , prin urmare nu si-a platit nici darile la stat ce reieseau din inchirierea acestui spatiu . Am hotarit sa plecam de acolo deoarece avea dragutul obicei de a intra in casa fara permisiunea si stirea noastra . Dupa ce am anuntat-o ca plecam a inceput sa ma sune noaptea, la prima ora a diminetii , de cel putin 10 ori pe zi . Dupa care a venit la mine la servici, se intampla intr-o zi de marti , am cazut deacord sa ne intalnim miercuri dupa-amiaza la apartament sa ii dau cheile , intre timp sa platesc urmatoarele facuturi , sa fac un pic de curat , ce mai era . Dar doamna pana sa termin eu marti programul s-a dus si a schimbat iala la usa . A...am uitat mai aveam de luat lucruri . Si acum ma cauta si ma ameninta peste tot ca ma da la politie , trimite terti si pune terti sa sune la mine la servici sa-mi faca scandal si probleme . Vreau sa fac o plangere impotriva ei dar as vrea sa stiu daca o sa am si eu de suferit din cauza ca am stat fara contract , si daca am vreo sansa impotriva ei .