avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Activitate dragogos

Activitate dragogos

Ok. Am inteles.... o sa vb si eu cu ai mei si o sa revin sa vad ce pot face... macar sa incerc cu acest art reducerea pedepsei dc altcv nu o sa reusesc :((
Renuntarea la aplicarea pedepsei doar procurorul o poate decide nu? Mentionez ca eu nu am fct nimic altceva si nu am antecedente. Am fost oprit in parcare. Sper totusi sa nu.mi fie anulat permisul. Au trecut 6 luni de cand mi.a fost retinut permisul? Cat trb sa mai astept pana aflu si eu o veste fie ea buna sau rea??? Cum trb sa procedez ca sa vb cu domnu procuror sa ma lamureasca si pe mn???? :(
Pai si cu acest art am vreo sansa sa scap fara anularea permisului?? Nu stiu cum sa fac acest lucru. Trebuie sa ma duc la judecatorie sa vad cine se ocupa de dosarul meu, ce procuror sau cum sa fac si eu? :(((( trebuie sa ma duc insotit de un avocat neaparat? Sau cum sa fac? App mentionez ca nu am antecedente! :( multumesc!
Buna ziua!!! Am si eu o intrebare. Cum e cu "acordul de recunoastere a vinovatiei"??? Mentionez ca am fost depistat conducand sub influena alcoolului. 0.99 in fiola. 1.80 prima proba si 1.60 a doua. Am inteles ca ma poate ajuta un pic aceasta lege cu ACORDUL RECUNOASTERII VINOVATIEI. Ma poate lamuri si pe mn cnv cum as putea sa procedez sau ce ar trb sa fac??? Dosarul meu cred ca este la domnu' procuror. De cand a fost trimis de domnul politist nu mai am nicio veste:( au trecut 6 luni de cand mi.a fost retinut permisul si 2 de cand a fost dosarul trimis la procuror.as fi recunoscator daca m.ati putea ajuta. Va multumesc! #-o