avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Activitate PGG

Activitate PGG

va rog sa imi explicati daca eu am un proces pe rol si am certificat ca am acest proces cu drept de retentie,DE CE,societatea e-on,ma poate deconecta de la energia electrica ,printr-o cerere facuta de proprietarul contractului ,care mi se pare absurda si inafara legii,atata timp cat eu legal am dreptul sa locuiesc in acel apartament,platesc facturile la zi,
Va rog sa-mi explicati ce trebuie sa fac si unde sa ma adresesz cu ce documente pentru a putea beneficia de energie electrica pana in momentul in care mi se va plati sulta de catre proprietara contractului.
va multumesc
sa facut partajul in 2008,rara stirea mea,am aflat acum cateva luni,am deschis un proces care este pe rol cu drept de retenti,pana la solutionarea procesului de executare silita am inteles ca am dreptul legal sa locuiesc in apartamentul ,care prin sentinta civila de partaj a fost atribuit fostei mele sotii,ceia ce vreau sa stiu daca este legal ca fica mea care are o procura facuta de mama ei are dreptul de a merge la e-on (societatea de distribuire a energiei electrice),sa intrerupa contractul care este pe numele mamei sale,as vrea sa-mi spuneti daca este o cale legala prin care eu sa pot ,trece contractul pe numele meu sau cum pot sa locuiesc in apartament beneficiind de energie electrica?