avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1612 soluții astăzi
Forum Activitate katypink

Activitate katypink

Răspuns la discuția Card fraudat Banca
Multumesc inca o data domule separatist. Da, teoretic am dreptate.. practic sunt eu contra unei mari banci. Am sa va tin la curent ... banuiesc eu , mai sunt printre utilizatorii acestui forum clienti ai bancii [editat].
Răspuns la discuția Card fraudat Banca
Multumesc pentru raspuns separatistul. Sunt tare dezamagita , voi vedea ce voi face in functie de cum evolueaza lucrurile.Sunt tare curioasa de ce suma voi reusi sa recuperez.
Buna ziua si va multumesc pentru citirea acestui mesaj.Am constatat cu stupoare aceasta saptamana fraudarea cardului meu [editat] Au fost efectuate numeroase cumparaturi online de bilete avion bilete vacanta, bilete tren in Franta etc.Totalul fraudei se ridica la 6000 roni. Cei de la banca m -au indrumat catre efrauda.ro unde sa depun o sesizare si apoi, bineinteles sa ma inarmez cu rabdare sa recupereze banca impreuna cu politia banii...
Ceea ce ma frapeaza este ca mi- au zis ca sanse ar fi sa recuperam insa nu in totalitate... si acum vine iarasi o chestie care pe mine ma depaseste in sensul ca nu are logica- cardul meu era protejat cu 3Dsecure pentru plati online, ceea ce este bine pentru ca [editat] se obiga sa -mi returneze banii in caz de frauda online. Deci ,de unde pana unde atunci cand frauda se intampla banii nu mai pot fi recuperati integral-ERA DE DATORIA LOR SA MA PROTEJEZE PE MINE CA SI CLIENTA DE FRAUDE , tocmai prin 3Dsecure.
Eu ,daca fac cumparaturi online, pe mine ca si titular al cardului , ma intreaba mama parolei si toata familia de parole iar pe hackeri de ce acest 3D secure nu a i- a intrebat parola mea? De ce in cazul meu acest 3D secure functioneaza dar in momentul in care a trebuit sa functioneze in cazul unei fraude NU A FUNCTIONAT?
In fine, om vedea ce o fi o fi.
Si acum vine intrebarea mea cea mai arzatoare , in cazul in care nu imi recuperez banii ce sanse am de castig in eventualitatea in care dau in judecata banca? Oare despre ce costuri vorbesc de judecata avocat , plus timbre judiciare plus etc- reamintesc ca valoarea fradei nu este deloc neglijabila-6000 ron. Indrumati- ma va rog ,ca nu mai am somn noaptea. In loc sa ma bucur impreuna cu familia de acesti bani sau pur si simplu sa ii economisesc, cu ajutorul extra sigurei banci [editat], iata ce patanie am patit!
Un weekend placut in continuare va doresc, si va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri!