avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Activitate Alinacristina87

Activitate Alinacristina87

eu as vrea sa plec cu copilul dar tatal nu-mi da acordul. daca plec fara copil poate sa zica ca l-am abandonat? sau daca divortez pot pleca cu copilul fara acordul lui? nu stiu cum sa fac sa fie bine :( si mie frica sa nu zica ca mi-am abandonat copilul :(
Buna, sunt Alina si am 27 ani.Sunt casatorita de 4 ani,si am un copil de 2 ani si 10 luni. De cand sa nascut copilul sotul ma inselat. Eu am aflat de abea acum un an jumate. De 5 luni m-am mutat la parintii mei. Copilul sta mai mult la tata pentru ca parintii lui nu lucreaza si il ingrijesc. Eu muncesc de la 6 jumate pana la 16 si parintii mei la fel, am vrut sa-l dau pe copil la gradinita cu program prelungit pentru al putea duce si aduce eu dar, tatal nu a fost de acord :( . Asa eu trebuie sa-mi petrec noptile fara copilul meu:( Doar dupamesele sunt cu el si la sfarsit de saptamana :( . Problema e urmatoarea: Nu sunt divortata si as vrea sa plec din tara la munca pentru ai oferii un trai mai bun copilului meu, pentru ca aici nu i-mi permit cu minimul pe economie de 850 lei :( . As putea sa-mi pierd copilul??? Ce parere aveti? Multumesc.