avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Activitate adisiro70

Activitate adisiro70

Buna ziua,
Vineri, 5 sep., am gasit in posta o instiintare, cu urmatorul continut:
"In conformitate cu art.260din legea 135/2010 privind Codul de Procedura Penala,
va instiintam ca la data de 5.9.2014 ora / am procedat la afisarea prezentei,
nefiind indeplinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura aferente
dosarului cu nr. XXXX/P/2006, de la PARCHETUL DE PE LANGA JUDECATORIA ......
Va comunicam ca sunteti indrept sa va prezentati dupa 3 zile de la afisarea prezentei, dar nu mai mult de 5 zile, pentru ridicarea corespondentei, la compartimentul grefa de la PARCHETUL DE PE LANGA JUDECATORIA .......
De asemenea mentionam ca , in cazul in care, fara motive temeinice, nu va prezentati pentru comunicarea actelor in termenul de 5 zile actele de procedura se vor considera comunicate."

In consecinta, ieri (luni 8 sept) sotia mea s-a dus la Parchet, dar la poarta i s-a spus ca actele au fost trimise prin posta si sa revina pe joi caci inca n-au ajuns !
In instiintare nu se specifica daca zilele sunt calendaristice sau lucratoare....

Mentionez ca sotia mea a fost chemata o data, prin 2006, la parchet, pentru o audiere intr-un dosar legat de firma la care a fost angajata pana in 2004. Atunci i s-a spus: "Va multumim, nu mai avem nevoie de D-voastra"
De atunci nu s-a mai intamplat nimic....Firma respectiva intre timp a fost lichidata.
Acum ne trezim cu instiintarea asta in posta....
La ce sa ne asteptam?
Ce ne recomandati?

Va multumim