avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 953 soluții astăzi
Forum Activitate Pandurubv

Activitate Pandurubv

Buna seara, domnule consilier!
Nu am specificat ca, creanta salariala provine din retineri nejustificate din salariu.
Sunt inregistrat la masa credala, dar administratorul judiciar consdera ca solicitarea este o "pretinsa solicitare" si considera de baza "inregistrarile contabile".
Am facut dovada ca "inregistrarile contabile" sunt eronate si am sutinut acest aspect cu procesul verbal intocmit de ITM.

Ultimul dialog cu administratorul judiciar am retinut ca acesta isi sustine p.d.v. si mai mult ca, domnia sa "nu judeca, nu calculeaza si nu decide ..."

Cu permisiunea dvs. formulez si urmatoarea intrebare: cine trebuie sa decida solicitarea mea de a plati creanta solicitata (demonstrata) ?

Cu stima,
Doru Pantilimon
Buna ziua !
Cum pot recupera creante salariale de la o societate aflata in insolventa , actualmente in faliment?
Precizari: lunar societatea nu elibera "fluturas de salariu" si plata nu era la nivelul orelor prestate.
Multumesc!
Multumesc!
Buna ziua,
Va rog, a-mi comunica daca pentru recuperarea drepturilor salariale prin “masa credala” trebuie platita taxa judiciara de timbru si timbru judiciar.
Specificati cuantumul acestora si cadrul legal !
Va multumesc !