avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 893 soluții astăzi
Forum Activitate fredy92

Activitate fredy92

Buna seara.Am 21 de ani si as vrea sa accesez si eu programul de fonduri europene nerambursabile 100% (din cadrul PNDR) pentru construirea unei fabrici intr-un sat cu un nivel economic scazut.Am sunat mai acum cateva zile la o firma de consultanta, ca sa fiu ajutat, dar am aflat ulterior(din cateva comentarii de pe net ) ca cereau comisioane destul de maricele,iar eu nu dispun de acei bani momentan.Practic, as vrea sa accesez aceste fonduri folosind o suma mai ”decenta” de bani.Momentan sunt somer, dar...in curand o sa ma angajez...dar chiar si asa....nu-mi pot permite sa platesc acel comision.Intrebarea mea este : Mai pot folosi si asta metoda de a intocmi un dosar, pt obtinearea acestor fonduri, in afara de cea bazata pe o firma de consultanta?Poate un avocat sa ma indrume in acest sens, si sa ma ajute cu intocmirea acestui dosar, sau nu este de competenta lui?Ce alternative mai exista?.....Am ideile in cap, dar...pur si simplu, nu stiu de unde sa incep!Astept raspunsul dumneavoastra.Multumesc anticipat!